در اینجا میخواهیم چند مدل پرینتر برای کار با حجم چاپ کم و متوسط را به شما معرفی کرده و آنها را از نظر کارایی با یکدیگر مقایسه کنیم.قیمت این مدل ها تقریبا در یک رنج میباشند.

۱- HP Laserjet 1200

پرینتر HP Laserjet 1200 لیرزی سیاه و سفید میباشد که با سرعت چاپ ۱۵ برگ در دقیقه و حافظه داخلی ۸MB و قابلیت اضافه کردن تا ۶۴MB حافظه برای کارکردهای خانگی و تیراژ چاپ کم مناسب میباشد. همچنین رزولیشن چاپ این دستگاه ۱۲۰۰dpi میباشد. این دستگاه توانایی چاپ ۱۰۰۰۰ برگ در ماه را دارد. سایز چاپ این پرینتر A4 و A5 و A6 میباشد. کارتریج این دستگاه با شماره ۱۵A قابلیت چاپ ۲۵۰۰ صفحه A4 دارد. پرینتر HP Laserjet 1200 از طریق پورت های Parallel و USB با کامپیوتر ارتباط برقرار کرده و در تمامی ویندوزها نصب میشود. این پرینتر قابلیت اضافه کردن اسکنر آپشنال را دارد که با اضافه کردن این قطعه دستگاه قابلیت اسکن و کپی را نیز خواهد داشت و تبدیل به دستگاه HP Laserjet 1220 میشود.

۲- HP Laserjet 1300

چاپگر HP Laserjet 1300 لیزری سیاه و سفید با سرعت چاپ ۲۰ برگ در دقیقه و حافظه داخلی ۱۶MB و با قابلیت اضافه کردن تا ۸۰MB براای کارکردهای متوسط مناسب میباشد. رزولیشن چاپ این پرینتر ۱۲۰۰dpi میباشد. توانایی چاپ ماهانه ۱۰۰۰۰ برگ در دقیقه بوده و کارتریج این مدل با شماره ۱۳A ظرفیت چاپ ۲۵۰۰ صفحه دارد. سایز چاپ این پرینتر A4 و
A5 و A6 میباشد.پرینتر HP Laserjet 1300 از طریق پورت USB با کامپیوتر ارتباط برقرار میکند و در این مدل درگاه پارالل حذف شده و به صورت آپشنال عرضه میشود.

۳- Samsung ML2250

پرینتر لیزری تک کاره سیاه و سفید با سرعت چاپ ۲۲ برگ در دقیقه باحافظه داخلی ۱۶MB با قابلیت اضافه کردن حداکثر ۱۲۸MB حافظه خارجی برای گکارکردهای متوسط مناسب میباشد. رزولیشن چاپ این دستگاه ۱۲۰۰dpi و کارتریج با قابلیت چاپ ۵۰۰۰ برگ و کارکرد ماهانه ۳۰۰۰۰ برگ میباشد. سایز چاپ این مدل A4 و A5 و A6 میباشد که از طریق دو مخزن جداگانه Tray1 و Tray2 کاغذ را برای چاپ به داخل دستگاه هدایت میکند.

پرینترهای Hp 1200 و Hp 1300 دستگاه های مناسب و قوی برای کارکردهای متوسط و خانگی میباشد ولی نقطه ضعف این دستگاه ها کاست سینی جلوی دستگاه میباشد زیرا این سینی دارای دو پایه ضعیف است که با یک ضربه این پایه ها شکسته و سینی بلااستفاده میشود. این مدل دستگاه ها قدیمی هستند و دیگر تولید نمیشوند و دستگاه های دست دومی که در بازار موجود میباشد اکثرا این سینی کاست را ندارند و باید به صورت جداگانه تهیه شوند که یک هزینه جداگانه را به خریدار تحمیل میکند. البته وجود این سینی ضروری نسیت و با قرار دادن یک قطعه کوچک مانند یک کتاب در جلوی دستگاه که باعث میشود کاغذ همسطح دستگاه باقی مانده و عمل کشیدن کاغذ درست انجام شود. اگر برای چاپ از سایزهای A5 و A6 استفاده شود نیازی به این سینی کاست نیست و کاغذ کاملا داخل دستگاه قرار میگیرد.

دستگاه Samsung 2250 دو مخزن جداگانه برای نگهداری کاغذ دارد که از مزیتهای این دستگاه میباشد. همچنین مخزن کارتریج بزرگ این دستگاه که تقریبا دو برابر کارتریج های HP میباشد، از مزیت های این دستگاه نسبت به پرینتر های همقیمت HP میباشد. عیب این دستگاه سرعت آماده به کار شدن (READY) اولیه پرینتر سامسونگ از HP بیشتر است. برای تولید حرارت (فیوزینگ) در طراحی سامسوگ از لامپ استفاده میشود و در طراحی hp از المنت الکتریکی که باعث میشود سرعت Ready شدن اولیه پرینتر های hp بالاتر از پرینترهای سامسوگ باشد ولی سرعت چاپ پرینتر سامسونگ از هر دو مدل hp بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *