SONY PS4

همانطور که پیش بینی می شد روز سه شنبه ۲۳ شهریور ماه کمپانی سونی آپدیت جدیدی را  برای کنسول بازی PS4 خود منتشر کرد که علاوه بر ویژگی های جدید، امکان نمایش تصاویر با کیفیت HDR(high-dynamic range) را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. این بروزرسانی مدل جدید PS4 Pro را هم شامل می شود.

بروزرسانی نسخه ۴ با کد نام Shingen رابط کاربری تازه ای را ارائه می دهد که ارتقا در سازماندهی پوشه ها، منوی سریع، ناحیه اشتراک گذاری و بهبود کتابخانه از جمله نوآوریهای آن محسوب می گردند. این آپدیت جدید هر دو ورژن اخیر کنسول بازی سونی با نامهای PlayStation 4 Slim و PS4 Pro که به ترتیب در ۱۵ دسامبر و ۱۰ نوامبر سال جاری میلادی عرضه می گردند را هم شامل می شود.

سونی هفته گذشته عنوان کرد که نه تنها صاحبان ورژن پرو بلکه تمامی کاربران PS4 نیز از ویژگی HDR بهره مند می گردند بدین ترتیب مخاطبانی که تلوزیونهای منطبق با تکنولوژی HDR دارند می توانند در بخش تنظیمات گرافیکی کنسول بازی خود خروجی ویدئو را به صورت HDR تنظیم نموده و از بازیها یا سرگرمی های جذاب بهینه شده با این قابلیت استفاده نمایند. با این حال همانطور که انتظار می رفت PS4 Pro فاقد دستگاه بلوری ۴K بوده و توانایی نمایش دیسکهای نوری ۴K را ندارد.

نمایی از ویژگی new Activity

این آپدیت جدید ویژگی Remote Play را جهت اجرای بازی و نمایش تصاویر با کیفیت ۱۰۸۰p بر روی کامپیوتر شخصی یا Mac فراهم می سازد. بدین ترتیب می توانید با نصب نرم افزار ریموت پلی کامپیوتر را به کنسول متصل و از بازیهای های آن بهره مند شوید. در کنار این قابلیت، نمایش تصاویر از طریق اینترنت با سرعت ۳۰ تا ۶۰ فریم بر ثانیه نیز امکان پذیر می باشد. همچنین سونی ویژگی جدیدی با نام انتقال فایل به PS4 یا Data transfer to New PS4 را هم به این بروزرسانی جدید اضافه نموده که به کاربران اجازه می دهد تا نسخه پشتیبان از فایلها، بازیهای جدید، داده های مربوط به کاربران و فایلهای ذخیره شده را از طریق شبکه محلی یا LAN منتقل سازند.

 

از دیگر خصوصیات این آپدیت نرم افزاری می توان به طراحی جدید بخش What’s New جهت نمایش فعالیتها و اطلاعات دوستان شما در کنار ناحیه موزیک جهت انتخاب و پخش آهنگها بدون نیاز به نرم افزار جداگانه اشاره نمود.

منبع: CNET

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *